Zmywarka kompaktowa

Zmywarka kompaktowa

Zmywarka kompaktowa to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie wyobrażają sobie kuchni bez takiego sprzętu, ale mają zbyt małe mieszkanie aby zamontować zmywarkę o klasycznych wymiarach. Zmywarki kompaktowe mają znacznie mniejszą wysokość od zwykłych zmywarek, najczęściej jest to około 44-45 centymetrów. Natomiast szerokość to mniej więcej 54-55 centymetrów, a głębokość urządzenia waha się w granicach od 48 do 50 centymetrów.

 

Zmywarka kompaktowa i jej montaż

zmywarka kompaktowa, zmywarki kompaktowe opinieZmywarkę kompaktową możemy zamontować praktycznie w dowolnym miejscu kuchni. Ze względu na swoje zmniejszone gabaryty, zmywarka ta zmieści się na blacie kuchennym, można też zainstalować ją w zabudowie słupkowej, na przykład nad małą lodówką. Warto jednak wybrać miejsce zmywarki do zabudowy tak, aby wkładanie i wyjmowanie naczyń nie sprawiało kłopotów. Panel sterujący zmywarki kompaktowej mieści się zwykle na frontowej ściance urządzenia. Pod względem użyteczności, zmywarka kompaktowa nie różni się niczym od swoich większych odpowiedników – dostępne są modele średniej i wysokiej klasy.

Zmywarka kompaktowa funkcje

Coraz więcej zmywarek kompaktowych posiada efektywność energetyczną klasy A, równie wysoka jest klasa skuteczności zmywania oraz suszenia. Dostępnych jest kilka programów zmywających, a także dodatkowych, praktycznych funkcji, na przykład intensywne suszenie. Zmywarka sama rozpoznaje rodzaj detergentu, informuje o braku nabłyszczacza i soli, jest również wyposażona w system ochrony przed zalaniem. Niektóre modele mają też system ochrony szkła i porcelany, dzięki czemu delikatne naczynia nie ulegną zarysowaniu albo pęknięciu. Zmywarka kompaktowa pobiera mniej wody i prądu od klasycznych zmywarek, jednak ta oszczędność zależy tak naprawdę od tego, ile brudnych naczyń „wyprodukuje się” w ciągu dnia.

W małej zmywarce zmieści się mniej rzeczy, zatem przy dużej ilości naczyń konieczne będzie kilkukrotne uruchamianie urządzenia, a więcej cykli zmywających automatycznie oznacza zwiększony pobór mediów. Zmywarka kompaktowa dostępna jest także w wersji do zabudowy. W tym przypadku panel sterujący może być umieszczony na widoku albo schowany w górnej krawędzi przednich drzwiczek urządzenia. Zmywarki kompaktowe kupimy za około tysiąc złotych, w zależności od producenta i dostępnych udogodnień.