Zmywarka candy

Zmywarka candy

Zmywarki candy produkowane są w kilku liniach. Najtańsze są tradycyjne, białe zmywarki, ale jeśli chcemy mieć w kuchni bardziej nowoczesny sprzęt, możemy sięgnąć po droższy model. Zmywarka candy dostępne są też w wersji kompaktowej(sprawdź –zmywarka kompaktowa) i do zabudowy. Wersja kompaktowa przeznaczona jest dla mniejszych gospodarstw domowych, gdzie brudnych naczyń wytwarza się stosunkowo mało. Dodatkową zaletą zmywarki candy w wersji kompaktowej są jej niewielkie rozmiary, dzięki czemu możemy ją ustawić na blacie zamiast montować w stojącym ciągu kuchennym kosztem szafki.

Zmywarka candy do zabudowy

zmywarka candy, zmywarki candy opinieZ kolei zmywarka do zabudowy będzie całkowicie schowana za drzwiczkami szafki, a jej programowanie będzie możliwe za pomocą zintegrowanego panelu ukrytego w klapie. Wysokość klasycznych zmywarek to 85 centymetrów, przy szerokości 45 albo 60 centymetrów. Jeśli mamy wysoko umieszczony blat kuchenny, wysokość zmywarki candy możemy zwiększyć dzięki regulacji nóżek. Zmywarki na jeden zwykły cykl zmywania pobierają od 8 do 16 litrów wody, w zależności od modelu i pojemności sprzętu.

Średnio w zmywarkach candy pomieścimy od 9 do 15 kompletów naczyń, a w zmywarkach kompaktowych umyjemy maksymalnie 6 kompletów. W większości modeli wysokość koszy można regulować. W zmywarkach można myć naczynia w kilku temperaturach, w zależności od stopnia zabrudzenia i rodzaju naczyń. Najczęściej stosowany system suszenia naczyń to system kondensacyjny, ale dostępny jest również w niektórych modelach system suszenia turbo. Zmywarkę można zaprogramować z dwudziestoczterogodzinnym wyprzedzeniem, a o czasie pozostałym do końca cyklu informuje elektroniczny wyświetlacz.

Zmywarka candy dodatkowe ugodnienia

Ciekawym rozwiązaniem są urządzenia wielofunkcyjne. Zmywarka jest wtedy zintegrowana z płytą grzejną i piekarnikiem. W ten sposób oszczędzamy sporo miejsca, bo zamiast dwóch stojących obok siebie urządzeń mamy tylko jedno, spełniające kilka funkcji, co w przypadku bardzo małych kuchni z pewnością ma spore znaczenie. Zintegrowane urządzenia, w tym również zmywarka, posiadają wszystkie niezbędne programy i funkcje dodatkowe. Urządzenia wielofunkcyjne produkowane są w wersji wolnostojącej oraz do zabudowy. Minusem takiego rozwiązania są jednak ograniczone gabaryty jakie ma zmywarka candy, która pomieści tylko kilka kompletów naczyń.